Як домовитися з колекторами: правила та поради

Як домовитися з колекторами: правила та поради

22 Січня, 2020 Финансы 0

Коли банк або МФО стикаються з проблемним кредитором, з якого не можуть самостійно стягнути борг, вони звертаються за допомогою до колекторів. Це службові агентства, що забезпечують збір та повернення позик. Часто відносини між позичальником і колектором набувають конфліктний і навіть кримінальний характер.

Щоб підтримувати мирне ділове спілкування з працівником агентства, прочитайте нашу статтю. З неї ви дізнаєтеся: як правильно спілкуватися з такими людьми, в яких випадках потрібно звертатися в суд, а також як викупити кредит у колекторів.

Якими правами володіє колектор?

Згідно з українським законодавством, колекторські організації мають право стягувати заборгованість наступними методами:

 • здійснювати телефонні дзвінки з 8:00 до 22:00;
 • розсилати SMS і електронні листи;
 • 3 рази на місяць колектор може особисто відвідувати боржника.

Початок діалогу

Після передачі вашого боргу в розпорядження колекторського агентства з вами зв’яжеться оператор колл-центру. З розмови з ним ви дізнаєтеся, чи можна домовитися з колекторами, налаштовані вони на продуктивний діалог. Надайте наступну інформацію:

 • Причину прострочення кредиту;
 • розкажіть, яким чином і в які терміни ви збираєтеся погасити позику;
 • переконайте колектора, що ви не відмовляєтеся від своїх зобов’язань.

Якщо в ході діалогу працівник агентства проявляє співчуття, розуміння до ситуації, що склалася і готовий йти на компроміси, то є шанс, що ви спокійно і без проблем зможете погасити борг.

Шантаж, погрози і приниження з боку колектора неприпустимі, це є приводом для звернення із заявою до правоохоронних органів.

Правила спілкування з колекторами

Ось кілька простих правил, як слід розмовляти з колекторами в Україні:

 1. Будьте ввічливі і спокійні. Не дайте емоціям захлеснути розум, ви досягнете великих результатів за допомогою тактовності і розважливості. Однак якщо ви натрапите на хамство і образи на свою адресу, сміливо переривайте всіляке спілкування.
 2. Не надавайте особисту інформацію. Її збереження забезпечена Законом України “Про захист персональних даних”. Вимоги колекторів озвучити паспортні дані, ІПН і т.п. є незаконними, до того ж вони можуть бути використані в шахрайських схемах.
 3. Зберігайте листи і SMS від колекторів, телефонні розмови бажано записувати на диктофон. Будь-яке незаконна дія від агентства, моральне або фізичне – це привід почати судовий розгляд. Від того, як ретельно ви будете фіксувати правопорушення залежить ймовірність позбавлення від колекторів з МФО.
 4. Будьте уважні. Зателефонувавши вам, колектор зобов’язаний представитися, назвати свою посаду і компанію, на яку він працює. Якщо дана процедура не була виконана, ви маєте право завершити розмову.
 5. Ведіть переговори. Колекторські агентства зацікавлені не в тому, щоб зіпсувати вам настрій, а в отриманні прибутку. Тому з ними можна і потрібно домовлятися. При вдалому збігу обставин викупити борг у колекторів навіть вигідніше, ніж у банку. Ви можете обговорити можливість продовження термінів виплат або зниження процентної ставки.

Підсумки

Давайте повторимо основні тези, як домовитися з колекторами:

 • будьте чемні і холоднокровні;
 • фіксуйте правопорушення;
 • домовляйтеся про більш комфортні умови погашення кредиту;
 • захищайте свої права.

Не варто боятися колекторських агентств, більшість з них діє в рамках закону. Підійдіть відповідально до процедури погашення боргу і незабаром ви позбудетеся від фінансових проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *