Що робити, якщо нема чим платити кредит?

Що робити, якщо нема чим платити кредит?

28 Січня, 2020 Финансы 0

Оформлення кредиту – універсальний спосіб вирішити фінансові труднощі. Однак нерідко виникає ситуація, коли кошти на виплату боргу відсутні. Що робити, якщо багато кредитів повисли непідйомним вантажем на ваших плечах? Відповіді на ці та багато інших питань ви зможете знайти в нашій статті.

Часті помилки

Розберемо найбільш поширені помилки, які роблять клієнти, що потрапили в кредитну яму. Чого не варто робити, якщо багато кредитів і нічим платити?

 1. Рефінансувати борг, тобто брати чергову позику, щоб частково або повністю погасити прострочення. Перекредитування – дуже дорога процедура за рахунок високих процентних ставок і вимушених додаткових витрат (нотаріальна комісія, щомісячні внески, операційні комісії і т.д.).
 2. Міняти номер телефону, переїжджати, уникати контактів з банком. Всі перераховані дії змусять установу вважати, що ви не збираєтеся виплачувати борг, а значить, вашу справу можна передати колекторам. Також вас можуть запідозрити в шахрайстві і почати судовий розгляд.

Панікувати. Купа кредитів, чим виплачувати – стресова ситуація, але, як відомо, “сльозами горю не допоможеш”. Слід зібратися з духом і направити енергію на вирішення проблеми.

Що ж робити?

У ситуації, коли утворилося безліч кредитів і нічим платити, найкраще вступити в діалог з банком. Не ігноруйте проблему і не думайте, що про ваш борг забудуть, як за помахом чарівної палички.

Про що домовлятися з банком?

Як тільки ви усвідомили проблему, вирушайте в банк. Поясніть, що на даний момент ви не можете погасити один або багато кредитів, що робити в зв’язку з цим? Вам запропонують два основні варіанти:

 1. Відстрочка платежів. Якщо протягом багатьох років ви були надійним клієнтом і банк готовий піти вам назустріч, ви можете отримати кредитну відпустку на кілька місяців. Така відстрочка, правда, значно збільшить суми виплат по позиці.
 2. Реструктуризація боргу. В відстрочку вам відмовили, а у вас купа кредитів, що робити? Спробуйте домовитися про реструктуризацію, тобто перегляд умов вашого кредиту. Ослаблення кредитного навантаження можна досягти за рахунок збільшення терміну позики, наприклад, з 2 до 3 або з 3 до 5 років.

Можна ще домовитися з банком про надання пільгового терміну, щоб протягом певного періоду оплачувати тільки відсотки або тільки базову суму боргу.

Ви також можете вдатися до зменшених платежів, наприклад: в наступні 3 місяці ви будете виплачувати половину платежу, а потім ще 3 місяці – 150% платежу.

Як домовлятися?

Перед зверненням в банк ви повинні вже продумати кілька варіантів, що робити, якщо багато кредитів і нічим платити. Приготуйте документи, які можуть послужити підставою для перегляду умов позики:

 • трудова книжка із записом про звільнення і відповідний наказ;
 • посвідчення інваліда;
 • копія виписки з медичної карти, що підтверджує важке захворювання, дороге лікування;
 • документи, що свідчать про невиплату зарплати роботодавцем, позов до суду;
 • свідоцтво про розірвання шлюбу;
 • свідоцтво про поповнення в родині;
 • довідка про недієздатність.

Рекомендації

Існує ряд простих правил, які допоможуть вам грамотно спланувати і погасити позику:

 • сума виплат по кредиту не повинна перевищувати 30% зарплати;
 • відкладіть 3-4 місячних доходу “на чорний день”, це допоможе впоратися з потенційною проблемою, як погасити мікропозик якщо грошей немає;
 • купуйте страховку.

Запам’ятайте, кредит може як вирішити грошові проблеми, так і створити їх. Тому підходите до процесу кредитування серйозно і відповідально.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *